Doporučení pro diváky z jižních Čech

Na jihu Čech došlo k 1.1.2018 ke změně vysílání televize Noe. Vysílání bylo přesunuto z vysílače Kleť na vysílač Včelná. Ke změně došlo na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu. Opětovný příjem televize Noe z vysílače Kleť bude opět možný nejdříve ve druhé polovině roku 2018, a to již v systému DVB-T2.

Didákům v dosahu vysílače České Budějovice Včelná doporučujeme řešit příjem z tohoto z vysílače, ostatním doporučujeme přechod na systém DVB-T2 a vysílače Votice Mezivrata nebo vysílač Javořice, případně na západu postižené oblasti z vysílačů Domažlice Vraní Vrch, Plzeň Krašov nebo Sušice Svatobor.

Pomůckou pro výběr vhodného směrování antény je web www.mapavysilacu.cz/

Stále je možno naladit Noe ze satelitu Astra 3B s parametry: pozice: 23,5 stupně východní délky (23,5°E), kmitočet: 12 363 MHz, polarizace: V (vertikální), FEC (Viterbiho poměr): 3/4, symbolová rychlost: 29 500 Msymb/s, modulace: DVB-S2/8PSK. (Zařízení musí být označeno MPEG4, HD nebo DVB-S2.)

V ostatních případech se nabízí příjem skrze kabelové operátory včetně O2Tv, internet nebo aplikaci pro mobilní telefony a tablety.

17.1.2018

 

 

Pořad: 
technické informace