Informace k přechodu na DVB-T2

Jak jsme již informovali ve vysílání i ve Zpravodaji, Česká republika se připravuje na přechod televizního vysílání na kódování DVB-T2 (H.265/HEVC).

Pro snadný a bezproblémový začátek přechodu zahájily České Radiokomunikace testování televizorů a set-top boxů pro pozemní televizní vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC a ověřují tak jejich kompatibilitu s tím, že přístroje, které vše zvládnou, mohou používat logo „DVB-T2 ověřeno“. Podle něj se pak mohou zákazníci v obchodech orientovat, protože by jim mělo zaručit naprostou kompatibilitu.

Přechod na nový standard bude realizován pomocí souběžného vysílání stávajících DVB-T sítí a nových přechodových sítí DVB-T2, které začnou vysílat začátkem roku 2017. Dnešní DVB-T vysílání bude ukončeno v letech 2020–2021.

Doporučujeme všem zájemcům o příjem vysílání televize Noe, aby se v případě koupě nového televizoru zajímali o kompatibilitu kupovaného přístroje s novým standartem DVB-T2. Od září jim v tom pomůže právě osvědčení Českých radiokomunikací "DVB-T2 ověřeno".

Pořad: 
Technické informace